Biliyorum, dinlemezsin ama…! |
Eyl 10, 2015 - gündem, siyaset, yorum    Yorum Yok

Biliyorum, dinlemezsin ama…!

7097A40F-7EBD-4ABE-831A-436FAD9D49A4Bir asıra yaklaşan Türkiye Cumhuriyeti, sayısız kere tecrübe ettiği zor dönemlerden birini daha yaşamakta. Bu seferki ne askeri darbeye benziyor ne tarafsız kalmayı başardığın bir cihan harbine, ne ekonomik krize ne de her daim beceriksiz olduğumuz dış politaka temelli krizlere… Bölünme ve iç savaş ihtimali kapıda!

Sallantıda olan iktidarını elde tutabilmek adına toplumsal kutuplaşmayı körükleme stratejisi belirlemiş ve meşru olmayan meşruiyetinin resmiyetini sürdürebilmek, hakimiyet alanını arttırabilmek adına başta yargı ve medya olmak üzere toplum üzerindeki etkin tüm unsurları kontrol etme hastalığına tutulmuş bir şizofren ve şürekâsının kin, nefret, kan ile kurguladığı bir oyun sergilenmekte son günlerde. N’olur dikkat!

Bu kumpasın başarısı, seni, sana benzemeyene düşman etmekten, halkların birbirinden ölümüne nefret etmesinden geçiyor… Tarih boyunca denizler aşıp, derelerde boğulmayı alışkanlık haline getirmiş olan garip bir milletiz. Umarım, bu sefer düşmeyiz bu hain tuzaklara…Yorum Bırakın