29 TL’ye orijinal Windows 8 Pro! |

29 TL’ye orijinal Windows 8 Pro!

Microsoft’un çok uzun süredir merakla  beklenen yeni işletim sistemi Windows 8 tüm  teknomarket raflarında yerini yavaş yavaş almaya başladı. Son kullanıcıların pek çoğu (ben dahil) yeni Metro arayüzüne karşı oldukça mesafeli olsak da ön yargılarımıza dayanan aramızdaki bu anlamsız  soğukluğun zamanla ve  kullandıkça bir şekilde azalacağını ummaktayız. Teknoloji konusunda tutucu olan, hatta  “En sevdiğin Windows sürümü?”  Sorusuna “hala”  Window XP demekte olan  biz dinazor kullanıcılar açısından klasik masaüstü kavramından ve sol alt köşedeki Start Menuden vazgeçmek biraz sancılı olacak gibi görünse de, uzun vadede,  hızla yaygınlaşmakta olan ve bilgisayar kullanım ergonomisinde köklü değişikliklere yol açacağı su götürmez bir gerçek olan dokunmaktik ekran teknolojisindeki gelişmelerin  ve yeni nesil tabletlerin Metro arayüzü ile kusursuz olduğu iddia edilen uyumunun bu alışma sürecimizi hızlandırabileceğini öngörmek pek de hatalı bir tespit olmayacaktır.

Yazının devamında başlıkta ipucunu verdiğim ve pek çok okuyunun oldukça hoşuna gidecek bir fırsattan bahsedeceğim. Microsoft, mevcut Windows kullanıcıları için çok cazip bir kampanya düzenlemiş durumda. Bugünlerde pek çok teknomarkette tanıtım amaçlı olarak 129 tl gibi geçmiş Windows sürümlerine nazaran oldukça rekabetçi bir fiyata satılmakta olan Windows 8 Pro paketini,  internet üzerinden 79 tl ye, hatta gerekli koşulları sağlamanız durumunda 29 tl gibi inanılması güç bir fiyata satın almak mümkün görünüyor

Nasıl mı?

Microsoft’un eski Windows  kullanıcılarına yaptığı bu harika  jestin  tüm detaylara, http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows/buy web adresinden  ulaşabilirsiniz.

Mevcut Windows XP SP3, Windows Vista veya Windows 7 kullanıcıları sitedeki yönlendirmeleri takip ederek  sadece 79 tl ödeyerek  dijital versiyona (DVD’siz, indirilebilir sürüm) veya 39 tl fark ödeyerek (toplam 129 tl) DVD formatında Windows 8 Pro‘ya sahip olabilirler. Bilgisayarının güvenliğini ön planda tutan ve yasal yazılım kullanma konusunda hassas tüm kullanıcılar için  kaçırmaması gereken, oldukça cazip bir kampanya!

Bu kampanya ile ilgili asıl surprizimi yazının sonuna sakladım;

Eğer son 6 ay içerisinde (2 Haziran 2012  tarihi itibari ile)  Windows temelli bir PC satın aldıysanız, kampanya çok daha cazip hale geliyor, zira http://www.windowsupgradeoffer.com/tr-TR adresinde  detaylı şekilde anlatılan ve sadece bir kaç basit adımdan oluşan kayıt sürecini tamamlayan herkes, sadece 29tl (16.10 usd) ödeyerek tam sürüm Windows 8 Pro sahibi olmaya hak kazanmakta.

Geçmiş yıllarda zaman zaman agresif fiyat politikası nedeniyle eleştirdiğimiz Microsoft’un %90 dan fazlasına sahip olduğu dünya masaüstü sistemler pazarında her hangi bir rekabet unsurundan etkilenmeksizin böyle bir kampanya yapıyor olması ve eski müşterilerini bir nevi ödüllendirmesi gerçekten takdire şayan bir hareket….Darısı diğer üreticilerin başına.

Son olarak önemli bir hususa dikkat çekmekte fayda var, her ne kadar Microsot resmi sitesinde kampanyanın 31 Ocak 2013 tarihine kadar süreceği açık olarak belirtilmiş olsa da, bu tarz kampanyalarda elinizi çabuk tutmakta fayda var. Zira pek sık rastlanan bir durum olmasa da üreticiler bu kampanyalarla ilgili düzenleme/değişiklik yapabilme haklarını genelde saklı tutarlarlar. Nacizene önerim, sonrasında pişmanlık yaşamamak adına elinizi çabuk tutmanız…

Bayram hediyenizi beğenmiş olmanız dileğiyle.1 Yorum

Yorum Bırakın