Demokrasi ekerim, patlamasın tekerim… |
Eki 31, 2012 - deneme, inceleme, teknoloji, yorum    Yorum Yok

Demokrasi ekerim, patlamasın tekerim…

Zifiri karanlık bir gece…bardaktan boşanırcasına yağan yağmur ve otobanda ortalama +120km/h ile giden bir araç!!! Tam bu koşullar altında size başınıza asla gelmesini istemeyeceğiniz şeyler  sorulsa,  muhtemelen listenizin üst sıralarında “benzinin bitmesi” ve “lastiğin patlaması” yer alırdı. Her ne kadar günümüzde modern araçların neredeyse tamamında mevcut olan Tubeless lastik teknolojisi istisnasız tüm sürücülerin ortak korkusu lastik patlaması kabusunu bir nebze olsun azaltsa da hala pek çok araç kullanıcısının en ciddi kaygılarının başında gelmekte bu yazması bile sevimsiz aksilikler.

Dünyanın çeşitli bölgelerine “kimi zaman hava kimi zaman kara yoluyla Demokrasi götürmesiyle” bilinen Amerikan ordusu da benzer durumlardan pek muzdarip olsa gerek ki bu soruna oldukça yaratıcı bir çözüm getirmiş.

Benzerlerini hemen hepimizin çocukluğundan beri aklından geçirdiği basit ama etkili bu çözümün biz normal insanların hayatına girmesi  muhtemelen tüm dünyanın (en azından petrol olan bölgelerin) demokratikleşme sürecinin tamamlanmasından sonra olacak gibi görünmekte.

…GO YANKS!! World needs Democracy…ughh!Yorum Bırakın