EuroLig maçlarını ücretsiz ve yasal izlemek ister misiniz? |
Mar 7, 2014 - tavsiye, teknoloji    Yorum Yok

EuroLig maçlarını ücretsiz ve yasal izlemek ister misiniz?

foxyFinalFour  yaklaşırken, pek çok sporsever gibi özellikle Türk takımlarının EuroLig basket maçlarını izleyememe sıkıntısı çekmekteydim. Ne yazık ki sporun günden güne daha fazla endüstriyelleşmesi ve yüksek yayın hakkı bedelleri bu heyecanlı maçları şifresiz bir kanalda yasal ve ücretsiz) izlememizi neredeyse imkansız kılmakta. Bu konuda umudumu tam kaybetmek üzereyken, yeni bir şey keşfettim ve sizlerle paylaşayım istedim. Muhtemelen sizin de bildiğiniz üzere, pek çok yerli bahis sitesi, talebi arttırmak adına yeni bir uygulamaya geçti ve Euro lig basketbol maçları dâhil olmak üzere pek çok maçı üyelerine internet üzerinden ücretsiz olarak yayınlamaya başladı. Bu Flash temelli yasal yayınlar görüntü kalitesi olarak tatminkar fakat ne yazık ki tam ekran izlenememekte. Biz bu yazıda açıklamaya çalışacağımız oldukça basit bir hile ile (tekrar belirtiyorum tamamen yasal) bu engeli aşmaya ve bu yayınları tam ekran olarak izlemeye çalışacağız.

İhtiyacımız olanlar;

  • Doğru düzgün bir internet tarayıcı –yani Firefox.
  • Adobe Flash Player‘ın son versiyonu
  • Maçı izlediğimiz site için kullanıcı adı/şifre (bu sitelere üye olmak tamamen ücretsiz ve sadece bir kaç dakikanızı alacaktır.)

 

Kullanıcı adı ve şifremizle maçı izleyeceğimiz siteye giriş yapıyoruz ve izlemek istediğimiz maçı seçiyoruz. Tahmin ettiğiniz üzere yayın küçücük bir ekranda başlayacak ve herhangi bir şekilde görüntü boyutunu değiştirmemiz engellenmiş olacak… grr! Bu durumda imdadımıza Mozilla Firefox‘u diğer tarayıcılardan ayıran en önemli özelliklerinden eklentiler yetişecek.https://addons.mozilla.org adresinden ücretsiz indireceğimiz Flash Game Maximizer adlı eklenti tam olarak bizim beklentilerimizi karşılayacak yeteneklere sahip. Bu ücretsiz eklenti, herhangi bir Flash içeriğinin boyutunu –kısıtlanmış bile olsa– tam ekran olarak ayarlayabilmenizi sağlıyor. Eklentimizi kuruyoruz, yayını açıyoruz, Ctrl+F12 tuş kombinasyonuna basıyoruz ve Presto!

Defalarca belirttiğim üzere, bu sitede yazan hiç bir içerik yazarın yazılı onayı olmaksızın veya kaynak gösterilmeden, başka bir yerde…!?! (wtf)…şaka be şaka. İstediğiniz yerde yayınlayabilir, herhangi bir kaynak göstermeksizin istediğiniz şekilde paylaşabilirsiniz… Bilgi, paylaştıkça çoğalır.

İyi seyirlerYorum Bırakın