psst!…aşağıda neler oluyor? |
Oca 12, 2014 - dizi, eglence, tavsiye, yorum    Yorum Yok

psst!…aşağıda neler oluyor?

sacmalama_kuzen_finalİtiraf etmek gerekirse hiç bir zaman “düzenli dizi izleyebilen” (you freaking TVeeks), kimin hangi dizide hangi sahnede göründüğünü ayakkabı numarası ve eski sevgililer detaylarıyla harmanlayıp, bir çırpıda söyleyebilecek ekspertize sahip dizikologlardan olamadım.  Az kanallı çocukluk ve gençlik yıllarımızdaki zoraki izlentileri bir kenara bıracak olursak, diziler hakkındaki birikimim sadece  çevremdekilere haber vermeden yalnız geçirmeyi tercih ettiğim hastalık donemi mecburiyetleri veya hiç kimsenin aklına daha iyi bir fikir gelmediği için kendiliğinden ortaya çıkıveren hadi-millet-bu-akşam-evde-bişeyler-izleyelim-rallylerinden ibaret…yani, bu yazının hard-core izleyiciler açsından kayda değer, ciddiye alınası şeyler içermesi pek de olası değil!
Bu uzun ve sıkıcı girişe rağmen ısrarla yazıyı okumaya devam edenler için (ki, siz gerçek dostlarsınız, tanrı sizi kutsasın!)  risk alacağım ve sizlere çıtanın oldukça yüksek olduğu ve rekabetin sert olduğu dizi dünyasından yeni yetme bir diziyi tanıtmaya çalışacağım. Ground Floor. Arkadaşlarla tamamen tesadüf eseri keşfettiğimiz Ground Floor,  2013 ortalarında TBS tarafından yayınlanmaya başlanmış ve hali hazırda malum platformlar aracılığı ile  ilk 9 bölümü rahatça izlenebilmekte (böyle şeyleri kesinlikle tasvip etmiyoruz!). Dizi,  konu olarak prestijli bir şirketin alt kademe ve üst üst kademesi arasındaki ilişkileri temel almakta, Şirketin altın çocuğu Brody (Skylar Astin) ile sıradan bir çalışan olan Jenny (Briga Helaan) arasında tek gecelik kaçamak şeklinde başlayan ve hızla evrilip, güzelleşen aşk hikayesi ekseninde yaşanan komiklikler  çoğu zaman güldürse de, özellikle biz beyaz yakalıları bolca düşündürecek keyifli detaylar mevcut…Dikkat!! şirketin büyük patronu Mr. Mansfield (Platoon filminin çavuş O’neill‘i –John C. McGinley) ve  esas kız Jenny’e platonik ve saplantılı hisler besleyen hasta ruhlu Harvard (Rorry Scovel) muhteşem replikleri ve süper esprileri ile yüzünüzde kalıcı kırışıklıklar bırakabilir!
 Yes Prime Minister, Perfect Strangers, Married with Children gibi efsanelere gülmüş bir nesili etkiler  mi ya da kalıcı olabilir mi bilinmez ama bu dizinin kesinlikle “komik” olduğunu düşünüyorum.
…atlanmaması gereken önemli bir detay, dizideki Tori (Alexis Knapp) kesinlikle insan değil!…kendisine ciddi hisler besliyorum (önce ben gördüm!)  hani olurda…hmm…neyse!!!!
Keyifli seyirler!


Yorum Bırakın